CTS Electronic Components 744C083822JP
744C083822JP picture photo
Mfg. Part Number
744C083822JP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 8.2K OHM 2012
Datasheet Download
744C083822JP.pdf
Availability of 744C083822JP
QUANTITY
744C083822JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083822JP
Internal Part NumberEIS-744C083822JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series744
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083822JP
Related Links744C08, 744C083822JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083822JP Details Description
Related parts for 744C083822JP
FIXED IND 4.7UH 270MA 1.2 OHM datasheet.pdf
FILTER LINE RFI COMPACT WIRE 6A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SOT23-3 datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8VSON datasheet.pdf
RES 121 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf