CTS Electronic Components 745C101181JP
745C101181JP picture photo
Mfg. Part Number
745C101181JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 180 OHM 2512
Datasheet Download
745C101181JP.pdf
Availability of 745C101181JP
QUANTITY
745C101181JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C101181JP
Internal Part NumberEIS-745C101181JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C101181JP
Related Links745C10, 745C101181JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C101181JP Details Description
Related parts for 745C101181JP
TERMINAL LOCKWASHER LUG #6 datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MOUNT W/SCKT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
HEATSHRINK 6.35MM ID 50MM L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf