CTS Electronic Components 745C101221JP
745C101221JP picture photo
Mfg. Part Number
745C101221JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 2512
Datasheet Download
745C101221JP.pdf
Availability of 745C101221JP
QUANTITY
745C101221JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C101221JP
Internal Part NumberEIS-745C101221JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C101221JP
Related Links745C10, 745C101221JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C101221JP Details Description
Related parts for 745C101221JP
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 8.2PF 50V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 27.4KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 56 NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf