CTS Electronic Components 745C101471JTR
745C101471JTR picture photo
Mfg. Part Number
745C101471JTR
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 2512
Datasheet Download
745C101471JTR.pdf
Availability of 745C101471JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
745C101471JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C101471JTR
Internal Part NumberEIS-745C101471JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C101471JTR
Related Links745C10, 745C101471JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C101471JTR Details Description
Related parts for 745C101471JTR
RES SMD 174K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 36.864MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 1000V 20A GBJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A MPG06 datasheet.pdf
CBL ASSY DIN FEMALE 6' SHLD 4POS datasheet.pdf
CONN 1-15NEMA WATERTITE SAFEWAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
SNSW 6A 1-4 PLAN 79215835 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SMA datasheet.pdf