Qualtek Electronics Corp. 745W-20/12
745W-20/12 picture photo
Mfg. Part Number
745W-20/12
Brief Description
CONN RECP 2MM SNAP MT 6.3MM TAB
Datasheet Download
745W-20/12.pdf
Availability of 745W-20/12
QUANTITY
745W-20/12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 745W-20/12
Internal Part NumberEIS-745W-20/12
Series745W
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
Fuse Holder, Drawer-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 33.00mm x 25.00mm
Panel Thickness0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745W-20/12
Related Links745W-, 745W-20/12 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
745W-20/12 Details Description
Related parts for 745W-20/12
IC PLL CLK GENERATOR 1:8 32-LQFP datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 200W datasheet.pdf
HAN YELLOCK MULTIPLIER 2:3 datasheet.pdf
RES 562 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
COVER datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
762 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
POT 100 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf