Qualtek Electronics Corp. 745W-25/15
745W-25/15 picture photo
Mfg. Part Number
745W-25/15
Brief Description
CONN RECP 2.5MM SNAPMT 4.8MM TAB
Datasheet Download
745W-25/15.pdf
Availability of 745W-25/15
QUANTITY
745W-25/15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 745W-25/15
Internal Part NumberEIS-745W-25/15
Series745W
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
TerminationQuick Connect - 0.189" (4.8mm)
Fuse Holder, Drawer-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 33.00mm x 25.00mm
Panel Thickness0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745W-25/15
Related Links745W-, 745W-25/15 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
745W-25/15 Details Description
Related parts for 745W-25/15
FIXED IND 10UH 20A 5 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 3A TO263-7 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CTW MALE PIN LOOSE PIECE datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC datasheet.pdf
IC AMP AUD CLASS D BTL PWRSSO36 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf