CTS Electronic Components 746X101473JP
746X101473JP picture photo
Mfg. Part Number
746X101473JP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 1206
Datasheet Download
746X101473JP.pdf
Availability of 746X101473JP
QUANTITY
746X101473JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 746X101473JP
Internal Part NumberEIS-746X101473JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series746
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)746X101473JP
Related Links746X10, 746X101473JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
746X101473JP Details Description
Related parts for 746X101473JP
IC MCU 8BIT 7KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.499 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8HTSOP datasheet.pdf