NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. 74AUP1G157GW,125
74AUP1G157GW,125 picture photo
Mfg. Part Number
74AUP1G157GW,125
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MUX LP 2-INPUT 6TSSOP
Datasheet Download
74AUP1G157GW,125.pdf
Availability of 74AUP1G157GW,125
QUANTITY
74AUP1G157GW,125 Order Process
Ship out your order
Specifications of 74AUP1G157GW,125
Internal Part NumberEIS-74AUP1G157GW,125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLogic Packages
PCN Assembly/OriginWafer Fab Site Addition 01/Nov/2014
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Lighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series74AUP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultiplexer
Circuit1 x 2:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low4mA, 4mA
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply0.8 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device Package6-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)74AUP1G157GW,125
74AUP1G157GW,125 Details Description
Related parts for 74AUP1G157GW,125
IC REGISTERED TRANSCVR 24SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
LEAD ALLIG-BANANA PLUG RED 36" datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 150V TO-263AB datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf