NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. 74AUP1G80GX,125
74AUP1G80GX,125 picture photo
Mfg. Part Number
74AUP1G80GX,125
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG SNGL 5X2SON
Datasheet Download
74AUP1G80GX,125.pdf
Availability of 74AUP1G80GX,125
QUANTITY
74AUP1G80GX,125 Order Process
Ship out your order
Specifications of 74AUP1G80GX,125
Internal Part NumberEIS-74AUP1G80GX,125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series74AUP
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionStandard
TypeD-Type
Output TypeInverted
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock309MHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL6.4ns @ 3.3V, 30pF
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low4mA, 4mA
Voltage - Supply0.8 V ~ 3.6 V
Current - Quiescent0.5µA
Input Capacitance1.5pF
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UFDFN Exposed Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)74AUP1G80GX,125
74AUP1G80GX,125 Details Description
Related parts for 74AUP1G80GX,125
CONN RCPT 80POS .050 VERT SCA-2 datasheet.pdf
IC RING TONE GENERATOR 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
FRONT PROTECT COVER FOR SF4A datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf