Integrated Device Technology (IDT) 74CBTLV3125QG
74CBTLV3125QG picture photo
Mfg. Part Number
74CBTLV3125QG
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC BUS SWITCH QUAD LV 16-QSOP
Datasheet Download
74CBTLV3125QG.pdf
Availability of 74CBTLV3125QG
QUANTITY
74CBTLV3125QG Order Process
Ship out your order
Specifications of 74CBTLV3125QG
Internal Part NumberEIS-74CBTLV3125QG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package97
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series74CBTLV
PackagingTube
TypeFET Bus Switch
Circuit1 x 1:1
Independent Circuits4
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-QSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)74CBTLV3125QG
Related Links74CBTL, 74CBTLV3125QG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
74CBTLV3125QG Details Description
Related parts for 74CBTLV3125QG
IC PHASE LOCK LOOP CMOS 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTRL PMBUS 20LFCSP datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 97MM datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
EURO QKE FEM STR RELIEF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf