Stackpole Electronics Inc. WW12FT715R
WW12FT715R picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT715R
Brief Description
RES 715 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT715R.pdf
Availability of WW12FT715R
QUANTITY
WW12FT715R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT715R
Internal Part NumberEIS-WW12FT715R
Standard Package2,500
SeriesWW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT715R
Related LinksWW12F, WW12FT715R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT715R Details Description
Related parts for WW12FT715R
CONN HEADER 40POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 310MW SOD323F datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR 1900MHZ AMP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SENSOR SS DIG UNIPOLAR SINK datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 22 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN GREEN PVC FREE datasheet.pdf
MAGNETIC LATCH LARGE BLACK datasheet.pdf
IC SOCKET 22POS .300 SPACING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf