Microsemi Commercial Components UPT28R/TR7
UPT28R/TR7 picture photo
Mfg. Part Number
UPT28R/TR7
Brief Description
TVS DIODE 28VWM POWERMITE
Datasheet Download
UPT28R/TR7.pdf
Availability of UPT28R/TR7
QUANTITY
UPT28R/TR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPT28R/TR7
Internal Part NumberEIS-UPT28R/TR7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp47.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.13A
Power - Peak Pulse1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPT28R/TR7
Related LinksUPT28, UPT28R/TR7 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
UPT28R/TR7 Details Description
Related parts for UPT28R/TR7
CAP TANT 22UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 151 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 13K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf