Amphenol Industrial 75-474622-14S
75-474622-14S picture photo
Mfg. Part Number
75-474622-14S
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE SKT
Datasheet Download
75-474622-14S.pdf
Availability of 75-474622-14S
QUANTITY
75-474622-14S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-474622-14S
Internal Part NumberEIS-75-474622-14S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-474622-14S
Related Links75-474, 75-474622-14S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-474622-14S Details Description
Related parts for 75-474622-14S
REG SW 2.0V 14A SMD 12SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.6VC SMB datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV GATE DRVR 8DIPGW datasheet.pdf
ACP-101 CUTOFF-DIES datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 11/2 BK 5X4' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
EINSATZP HEX120QMM CRIMP TOOL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf