Amphenol Industrial 75-474624-27S
75-474624-27S picture photo
Mfg. Part Number
75-474624-27S
Brief Description
CONN PLUG 7POS INLINE SKT
Datasheet Download
75-474624-27S.pdf
Availability of 75-474624-27S
QUANTITY
75-474624-27S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-474624-27S
Internal Part NumberEIS-75-474624-27S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions7
Shell Size - Insert24-27
Current Rating-
Voltage - Rated1250VAC, 1750VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-474624-27S
Related Links75-474, 75-474624-27S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-474624-27S Details Description
Related parts for 75-474624-27S
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 7.50K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 560K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
5 POS. SHIELDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf