Amphenol Industrial 75-69828-21S
75-69828-21S picture photo
Mfg. Part Number
75-69828-21S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
75-69828-21S.pdf
Availability of 75-69828-21S
QUANTITY
75-69828-21S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-69828-21S
Internal Part NumberEIS-75-69828-21S
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-69828-21S
Related Links75-698, 75-69828-21S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-69828-21S Details Description
Related parts for 75-69828-21S
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ2 PG16 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND CLEAR/BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TACHOMETER LCD 4 CHAR PANEL MT datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 7.5MM datasheet.pdf
IC CAR RADIO RX AM/FM/HD 40QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf