FFF 75160-835-16LF
75160-835-16LF picture photo
Mfg. Part Number
75160-835-16LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
75160-835-16LF.pdf
Availability of 75160-835-16LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
75160-835-16LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 75160-835-16LF
Internal Part NumberEIS-75160-835-16LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.993" (25.21mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75160-835-16LF
Related Links75160-8, 75160-835-16LF Datasheet, FFF Distributor
75160-835-16LF Details Description
Related parts for 75160-835-16LF
JUMPER-H1504TR/A3049W/X 3" datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SENS IR PROXIMITY AMB LT 10QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MICRO 31C S /33 WHT 18" NI datasheet.pdf
XG4 14AWG 41/30 9C BRD 600V datasheet.pdf
100UF 16V 7.925X17.45 85C AXI datasheet.pdf