CTS Electronic Components 752081102GPTR7
752081102GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081102GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 1K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081102GPTR7.pdf
Availability of 752081102GPTR7
QUANTITY
752081102GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081102GPTR7
Internal Part NumberEIS-752081102GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081102GPTR7
Related Links7520811, 752081102GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081102GPTR7 Details Description
Related parts for 752081102GPTR7
IC CTRLR POWER DISTRIB 8-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU DL SOT23-8 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 470OHM 125DEG0402 datasheet.pdf
SL CRP HSG SR 4POS datasheet.pdf
RES 191K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 100V PWRMITE datasheet.pdf