CTS Electronic Components 752081103JPTR7
752081103JPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081103JPTR7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081103JPTR7.pdf
Availability of 752081103JPTR7
QUANTITY
752081103JPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081103JPTR7
Internal Part NumberEIS-752081103JPTR7
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081103JPTR7
Related Links7520811, 752081103JPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081103JPTR7 Details Description
Related parts for 752081103JPTR7
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC DRVR LATCH 8BIT PAR IN 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf