SiTIME SIT8008ACU2-33E
SIT8008ACU2-33E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACU2-33E
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT8008ACU2-33E.pdf
Availability of SIT8008ACU2-33E
QUANTITY
SIT8008ACU2-33E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACU2-33E
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACU2-33E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACU2-33E
Related LinksSIT8008, SIT8008ACU2-33E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACU2-33E Details Description
Related parts for SIT8008ACU2-33E
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 5.6A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
CBL 22POS 0.5MM JMPR TYPE A 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 250VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf