CTS Electronic Components 752081104GPTR7
752081104GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081104GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081104GPTR7.pdf
Availability of 752081104GPTR7
QUANTITY
752081104GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081104GPTR7
Internal Part NumberEIS-752081104GPTR7
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081104GPTR7
Related Links7520811, 752081104GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081104GPTR7 Details Description
Related parts for 752081104GPTR7
SWITCH KEYLOCK W/CAM SPDT 4A datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 SGL R/A PCB datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .050 10POS 30AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN HOOD SHELL SIDE ENTRY M32 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 475MA 560 MOHM datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 24POS datasheet.pdf