CTS Electronic Components 752081222GP
752081222GP picture photo
Mfg. Part Number
752081222GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081222GP.pdf
Availability of 752081222GP
QUANTITY
752081222GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081222GP
Internal Part NumberEIS-752081222GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081222GP
Related Links75208, 752081222GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081222GP Details Description
Related parts for 752081222GP
FAN AXIAL 52X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND QUINT 28-PLCC datasheet.pdf
IC REG BUCK/LINEAR SYNC 20WQFN datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 130POS DR LOW datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 14POS datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
SAC-HZ-3P-5 0-542/ FS SCO BK datasheet.pdf
OSC VCTCXO 30.72MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS datasheet.pdf