CTS Electronic Components 752081222JPTR7
752081222JPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081222JPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081222JPTR7.pdf
Availability of 752081222JPTR7
QUANTITY
752081222JPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081222JPTR7
Internal Part NumberEIS-752081222JPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081222JPTR7
Related Links7520812, 752081222JPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081222JPTR7 Details Description
Related parts for 752081222JPTR7
CARDEDGE 20POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 12.0K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
RETAINER 4 POS datasheet.pdf
CONN HEADER 60PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 2W DO204AL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 1368 CLBs, CMOS, PBGA363 IC datasheet.pdf
XILINX IC XCR5064C-7VQG44I Available datasheet.pdf
Isolated, High-Density, Eighth-Brick 100W DC/DC Converters datasheet.pdf