CTS Electronic Components 752081472GPTR7
752081472GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081472GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081472GPTR7.pdf
Availability of 752081472GPTR7
QUANTITY
752081472GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081472GPTR7
Internal Part NumberEIS-752081472GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081472GPTR7
Related Links7520814, 752081472GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081472GPTR7 Details Description
Related parts for 752081472GPTR7
LED 3MM HI-I RED DIFF6"LDS PNLMT datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE B R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 20POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 2.3A SOT-23 datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 4LCC SMD datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 33POS datasheet.pdf