CTS Electronic Components 752081472JPTR7
752081472JPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081472JPTR7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081472JPTR7.pdf
Availability of 752081472JPTR7
QUANTITY
752081472JPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081472JPTR7
Internal Part NumberEIS-752081472JPTR7
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081472JPTR7
Related Links7520814, 752081472JPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081472JPTR7 Details Description
Related parts for 752081472JPTR7
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 1.5A ATV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 20A AUTO LINK datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PANEL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf