t-Global Technology L37-3S-32.5-26.5-1
L37-3S-32.5-26.5-1 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-32.5-26.5-1
Brief Description
L37-3S 32.5X26.5X1MM
Datasheet Download
L37-3S-32.5-26.5-1.pdf
Availability of L37-3S-32.5-26.5-1
QUANTITY
L37-3S-32.5-26.5-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-32.5-26.5-1
Internal Part NumberEIS-L37-3S-32.5-26.5-1
SeriesL37-3S
Usage-
ShapeRectangle
Outline32.50mm x 26.50mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K