CTS Electronic Components 752081823JPTR7
752081823JPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081823JPTR7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 82K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081823JPTR7.pdf
Availability of 752081823JPTR7
QUANTITY
752081823JPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081823JPTR7
Internal Part NumberEIS-752081823JPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081823JPTR7
Related Links7520818, 752081823JPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081823JPTR7 Details Description
Related parts for 752081823JPTR7
IC ADC 12BIT +SIGN 8-CH 44-PQFP datasheet.pdf
SIDAC 190-215V 1A DO214 datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 25/50V 400A TO220 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS .5MM VERT SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.1W CST3 datasheet.pdf