CTS Electronic Components 752083222GP
752083222GP picture photo
Mfg. Part Number
752083222GP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SRT
Datasheet Download
752083222GP.pdf
Availability of 752083222GP
QUANTITY
752083222GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752083222GP
Internal Part NumberEIS-752083222GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package250
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752083222GP
Related Links75208, 752083222GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752083222GP Details Description
Related parts for 752083222GP
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 24QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 270MA 2.25 OHM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1.7KV 14.4A TO247 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
MULTI-WAY IEC PANEL OUTLET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf