SiTIME SIT3808AI-D-18NX
SIT3808AI-D-18NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-D-18NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-D-18NX.pdf
Availability of SIT3808AI-D-18NX
QUANTITY
SIT3808AI-D-18NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-D-18NX
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-D-18NX
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-D-18NX
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-D-18NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-D-18NX Details Description
Related parts for SIT3808AI-D-18NX
FINGER GUARD 80MM PLASTIC datasheet.pdf
IC OPAMP QUAD R-R HS 14-SOIC datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 500MA 5V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 223 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 24.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH 499834 datasheet.pdf
MILITARY THERMOSTAT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 100A datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23 datasheet.pdf