CTS Electronic Components 752101221GPTR13
752101221GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752101221GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 220 OHM 10SRT
Datasheet Download
752101221GPTR13.pdf
Availability of 752101221GPTR13
QUANTITY
752101221GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752101221GPTR13
Internal Part NumberEIS-752101221GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752101221GPTR13
Related Links7521012, 752101221GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752101221GPTR13 Details Description
Related parts for 752101221GPTR13
Connector Header 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DRIVER TRIPLE AIR CORE 24SOIC datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 16-QFN datasheet.pdf
CAP MICA 12PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 25-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 160.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED GRN DIFF 4.8MM ROUND T/H datasheet.pdf