CTS Electronic Components 752103220GP
752103220GP picture photo
Mfg. Part Number
752103220GP
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 22 OHM 10SRT
Datasheet Download
752103220GP.pdf
Availability of 752103220GP
QUANTITY
752103220GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752103220GP
Internal Part NumberEIS-752103220GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package250
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752103220GP
Related Links75210, 752103220GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752103220GP Details Description
Related parts for 752103220GP
RES 62 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BUS BUFF DVR TRI-ST 5TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A DPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
VARIOFACE MODULE 16 PLUGGABLE datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
T5009 MBB 2NC+1NO STD BRAD HARR datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
VARISTOR 46V 300A SMD datasheet.pdf