CTS Electronic Components 752103472GPTR13
752103472GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752103472GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 10SRT
Datasheet Download
752103472GPTR13.pdf
Availability of 752103472GPTR13
QUANTITY
752103472GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752103472GPTR13
Internal Part NumberEIS-752103472GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752103472GPTR13
Related Links7521034, 752103472GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752103472GPTR13 Details Description
Related parts for 752103472GPTR13
RES SMD 84.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MALE HOUSING 5PIN #20 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SER/PAR 250K 48QFN datasheet.pdf
CONN HEADR 0.049" 20POS SMT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CGRID SMT HDR 30 SAU 10CKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf