CTS Electronic Components 752161122GPTR13
752161122GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752161122GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 14 RES 1.2K OHM 16DRT
Datasheet Download
752161122GPTR13.pdf
Availability of 752161122GPTR13
QUANTITY
752161122GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752161122GPTR13
Internal Part NumberEIS-752161122GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors14
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752161122GPTR13
Related Links7521611, 752161122GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752161122GPTR13 Details Description
Related parts for 752161122GPTR13
SW SNAP SPST 15A LEVER QC 125V datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 39A DIRECTFET datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 10% 900VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 700MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
CONN SOCKET 13.5-17AWG TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf