CTS Electronic Components 752163102GPTR7
752163102GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752163102GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16DRT
Datasheet Download
752163102GPTR7.pdf
Availability of 752163102GPTR7
QUANTITY
752163102GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752163102GPTR7
Internal Part NumberEIS-752163102GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752163102GPTR7
Related Links7521631, 752163102GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752163102GPTR7 Details Description
Related parts for 752163102GPTR7
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 100MA 7.5 OHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
D4N-6A22 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 10% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 5V 16MM RADIAL datasheet.pdf
CTV 32C 32#20 SKT RECP datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 SKT J/N RE datasheet.pdf
6800UF 40V 25X40MM 85C 12000H datasheet.pdf