CTS Electronic Components 752163103GPTR13
752163103GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752163103GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16DRT
Datasheet Download
752163103GPTR13.pdf
Availability of 752163103GPTR13
QUANTITY
752163103GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752163103GPTR13
Internal Part NumberEIS-752163103GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752163103GPTR13
Related Links7521631, 752163103GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752163103GPTR13 Details Description
Related parts for 752163103GPTR13
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN FFC VERT 40POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SZ 19 M34 BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
TOOL DF62 WIRE ANVIL datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 40 PO datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf