CTS Electronic Components 752163151GP
752163151GP picture photo
Mfg. Part Number
752163151GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 16DRT
Datasheet Download
752163151GP.pdf
Availability of 752163151GP
QUANTITY
752163151GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752163151GP
Internal Part NumberEIS-752163151GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752163151GP
Related Links75216, 752163151GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752163151GP Details Description
Related parts for 752163151GP
DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO214AA datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV OPN COLLECTOR 6SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CRIMP FERRULE FOR FFS.01. datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN PLUG 6P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 62MHZ RRO SOT-5 datasheet.pdf