CTS Electronic Components 752181822GPTR13
752181822GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752181822GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 16 RES 8.2K OHM 18DRT
Datasheet Download
752181822GPTR13.pdf
Availability of 752181822GPTR13
QUANTITY
752181822GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752181822GPTR13
Internal Part NumberEIS-752181822GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins18
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752181822GPTR13
Related Links7521818, 752181822GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752181822GPTR13 Details Description
Related parts for 752181822GPTR13
RES SMD 453K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SSD 272GB SCSI datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.050" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20.5 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf