CTS Electronic Components 752203101GPTR13
752203101GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752203101GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 100 OHM 20DRT
Datasheet Download
752203101GPTR13.pdf
Availability of 752203101GPTR13
QUANTITY
752203101GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752203101GPTR13
Internal Part NumberEIS-752203101GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752203101GPTR13
Related Links7522031, 752203101GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752203101GPTR13 Details Description
Related parts for 752203101GPTR13
TRANS NPN DARL 40V 1.2A TO-92 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
COVERS PADDLE SWES 1/2 COVER TYP datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT SKT datasheet.pdf