CTS Electronic Components 752241222GP
752241222GP picture photo
Mfg. Part Number
752241222GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 22 RES 2.2K OHM 24DRT
Datasheet Download
752241222GP.pdf
Availability of 752241222GP
QUANTITY
752241222GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752241222GP
Internal Part NumberEIS-752241222GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors22
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752241222GP
Related Links75224, 752241222GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752241222GP Details Description
Related parts for 752241222GP
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 12MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 38MA 34 OHM SMD datasheet.pdf