CTS Electronic Components 753091473GP
753091473GP picture photo
Mfg. Part Number
753091473GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 9SRT
Datasheet Download
753091473GP.pdf
Availability of 753091473GP
QUANTITY
753091473GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753091473GP
Internal Part NumberEIS-753091473GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753091473GP
Related Links75309, 753091473GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753091473GP Details Description
Related parts for 753091473GP
MOSFET P-CH 60V 15A DPAK datasheet.pdf
LED 2MM 5V RT ANGLE RED PCMNT datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 WW datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS TIN datasheet.pdf
FUSE FAST 15A 250V MIDGET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 236MA 850 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf