Panasonic Electronic Components ELL-4LM7R5N
ELL-4LM7R5N picture photo
Mfg. Part Number
ELL-4LM7R5N
Brief Description
FIXED IND 7.5UH 720MA 150 MOHM
Datasheet Download
ELL-4LM7R5N.pdf
Availability of ELL-4LM7R5N
QUANTITY
ELL-4LM7R5N Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-4LM7R5N
Internal Part NumberEIS-ELL-4LM7R5N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesM
Material - Core-
Inductance7.5µH
Tolerance±30%
Current Rating720mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.149" L x 0.149" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-4LM7R5N
Related LinksELL-4, ELL-4LM7R5N Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-4LM7R5N Details Description
Related parts for ELL-4LM7R5N
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 5-100MM M8 datasheet.pdf
RES 487K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CGRID SMT HDR W/L.PEG 16POS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON BLUE CONCAVE datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.35MM + PWR SMD datasheet.pdf