CTS Electronic Components 753091510GP
753091510GP picture photo
Mfg. Part Number
753091510GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 9SRT
Datasheet Download
753091510GP.pdf
Availability of 753091510GP
QUANTITY
753091510GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753091510GP
Internal Part NumberEIS-753091510GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)51
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753091510GP
Related Links75309, 753091510GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753091510GP Details Description
Related parts for 753091510GP
SWITCH LIMIT 5A ROLL PLNGR 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM POWERMITE datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 7A 34 MOHM TH datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRIDGE 600MA 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT-DB 10A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CLMP SPCR TBLR 211213 datasheet.pdf
OSC XO 22.1184MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf