CTS Electronic Components 753091510GPTR7
753091510GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
753091510GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 9SRT
Datasheet Download
753091510GPTR7.pdf
Availability of 753091510GPTR7
QUANTITY
753091510GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753091510GPTR7
Internal Part NumberEIS-753091510GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)51
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753091510GPTR7
Related Links7530915, 753091510GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753091510GPTR7 Details Description
Related parts for 753091510GPTR7
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 40POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.1A 118 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
PRINTER RIBBONS datasheet.pdf
CONN RCPT 55 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf