CTS Electronic Components 753101332GP
753101332GP picture photo
Mfg. Part Number
753101332GP
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 3.3K OHM 10SRT
Datasheet Download
753101332GP.pdf
Availability of 753101332GP
QUANTITY
753101332GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753101332GP
Internal Part NumberEIS-753101332GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information753 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package250
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.295" L x 0.080" W (7.49mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)