CTS Electronic Components 753121272GP
753121272GP picture photo
Mfg. Part Number
753121272GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 11 RES 2.7K OHM 12SRT
Datasheet Download
753121272GP.pdf
Availability of 753121272GP
QUANTITY
753121272GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753121272GP
Internal Part NumberEIS-753121272GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors11
Number of Pins12
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753121272GP
Related Links75312, 753121272GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753121272GP Details Description
Related parts for 753121272GP
CONN HEADER 64POS .100" DL TIN datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC QUAD 18MA 5VDC datasheet.pdf
IC SW TEMP SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADR 34POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf