CTS Electronic Components 753123330GP
753123330GP picture photo
Mfg. Part Number
753123330GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 33 OHM 12SRT
Datasheet Download
753123330GP.pdf
Availability of 753123330GP
QUANTITY
753123330GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753123330GP
Internal Part NumberEIS-753123330GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753123330GP
Related Links75312, 753123330GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753123330GP Details Description
Related parts for 753123330GP
FUSE GLASS 100MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS datasheet.pdf