CTS Electronic Components 753181223GPTR13
753181223GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
753181223GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 16 RES 22K OHM 18DRT
Datasheet Download
753181223GPTR13.pdf
Availability of 753181223GPTR13
QUANTITY
753181223GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753181223GPTR13
Internal Part NumberEIS-753181223GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins18
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case18-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753181223GPTR13
Related Links7531812, 753181223GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753181223GPTR13 Details Description
Related parts for 753181223GPTR13
CONN HEADER 5POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
BLADE SET ASSORTED W/POUCH 12PC datasheet.pdf
CARD EDGE 30POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.2 OHM 5% 120W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 14POS SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
CLIP MICRO ALLIGATOR MARINE 5A datasheet.pdf