Yageo 9C12063A2701FKHFT
9C12063A2701FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2701FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2701FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2701FKHFT
QUANTITY
9C12063A2701FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2701FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2701FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2701FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2701FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2701FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2701FKHFT
IC REG CTRLR SGL 2.5V SOT23A-5 datasheet.pdf
FACEPLATE 2GANG SS DUPLEX datasheet.pdf
Connector Receptacle 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 10NS 28TSOP datasheet.pdf
TAPE PLASTIC FILM 3"X 36YD datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
ANTENNA WIRELESS EXTERNAL 2.4GHZ datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 1KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
POWER SUPPLY FOR EIS-RACK-16, 84 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TRIM 3.9-27PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf