CTS Electronic Components 753241102FP
753241102FP picture photo
Mfg. Part Number
753241102FP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 22 RES 1K OHM 24DRT
Datasheet Download
753241102FP.pdf
Availability of 753241102FP
QUANTITY
753241102FP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753241102FP
Internal Part NumberEIS-753241102FP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±1%
Number of Resistors22
Number of Pins24
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753241102FP
Related Links75324, 753241102FP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753241102FP Details Description
Related parts for 753241102FP
FIXED IND 1.2UH 4.69A 18 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf