CTS Electronic Components 753243101GTR
753243101GTR picture photo
Mfg. Part Number
753243101GTR
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 100 OHM 24DRT
Datasheet Download
753243101GTR.pdf
Availability of 753243101GTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
753243101GTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 753243101GTR
Internal Part NumberEIS-753243101GTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753243101GTR
Related Links753243, 753243101GTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753243101GTR Details Description
Related parts for 753243101GTR
RES 2.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .100 VERT DUAL datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMENT 68-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 50K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE24 M32 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 320A DO205AB datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 550mA Backlight 8-MSOP datasheet.pdf