CTS Electronic Components 753243201GP
753243201GP picture photo
Mfg. Part Number
753243201GP
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 200 OHM 24DRT
Datasheet Download
753243201GP.pdf
Availability of 753243201GP
QUANTITY
753243201GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753243201GP
Internal Part NumberEIS-753243201GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753243201GP
Related Links75324, 753243201GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753243201GP Details Description
Related parts for 753243201GP
TRANS PNP 200V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
THERMOSTAT 105 DEG C NO 2SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16SKT R/A PCB datasheet.pdf
THERMISTOR 1K OHM 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf